کونگ فو توآ کبودراهنگ

 

فلسفه  رنگ لباس کونگ فو از بعدی دیگر(با اشاره به علم فیزیک):

رنگ لباس ها در کونگ فو در سه رنگ مشکی ، قرمز و سفید می باشد. به طوری که همراهان در ابتدا باید لباس مشکی بپوشند و با ارتقای فن و تکنیک خود و بالا رفتن خط ها ؛ لباس ها نیز به سرخ و پس از آن به سفید ارتقاء پیدا می کند. از آنجا که کونگ فو تو.آ را طریقت دانایی می دانیم و همه برای تکامل تلاش می کنیم و معتقدیم که برای تکامل باید به پختگی رسید پس می توان فلسفه ی رنگ ها را بنا به قوانین فیزیک این گونه نیز در نظر گرفت:

از لباس مشکی شروع به سوختن می کنیم ، گداخته و سرخ می شویم و پس از آن به بالاترین درجه ی گداختگی رسیده و سفید و ناب می شویم.

لباس های کونگ فو تو.آ

همان گونه که اجسام سخت هنگامی که گداخته می شوند ، به سرخی می رسند و اگر حرارت آن ها باز هم بالاتر برود ، از سرخی به سفیدی خواهند رسید و از خود نور منتشر می کنند. در طریقت دانایی نیز هر کس به اوج گداختگی برسد می تواند راه را برای همراهان دیگر روشن تر کند یعنی دیگران با استفاده از تجربه و مهارت بالای او بهتر و سریع تر مسیر پیشرفت را طی کنند

 

فلسفه ی لباس سیاه کونگ فوتوآ

 

 سیاهی گر ببینی نور ذات است                

                                           به تاریکی درون آب حیات است

 

لباس یا پوشش بدن نقش مهمی در هنر های رزمی دارد وحرکتهایی

که در هنر های رزمی انجام می شود خیلی متفاوت با حرکات معمولی انسان در هنگام راه رفتن ویا نشستن و انجام کار های روزمره می باشد.

لباسی که دراین هنر بکار می رود باید از شرایط خاصی برخوردار باشد. از استحکام و دوام زیادی برخوردارباشد .تامین کننده میدان حرکتی دست وپا وتنه باشد

 

 

 

نگه دارنده ی ستون مهره ها در قسمت قوس کمری محافظت مهرها در برابر نیروهای وارده از نظر انرژی نگهدارنده حرارت بدن باشد واز هدر رفتن انرژی بدن جلوگیری کند. از فرم وزیبایی نسبت به فرهنگ جامعه (شأن انسانی ) برخوردار باشد .

لباس کانگ فو طبق همین اصول وبا در نظر گرفتن فرهنگ ایران زمین طراحی شده است،پیراهن ساده ومعمولی که تمام قسمت های بدن را می پوشاندواز هدر رفتن انرژی بدن جلوگیری می کند . معمولا از جنس نخی و الیاف طبیعی است تا عرق بدن را جذب کند،

بطور کلی ظرافت و ذکاوت خاصی در طرح لباس کانگ فوبکار رفته است .

کمرشلوارکانگ فو چنان طراحی شده که مهره های قوس کمری ستون مهره را محافظت می کند(درهنگام وارد شدن نیرو و فشارهای زیاد از لغزیدن مهره ها به روی هم وآسیب دیده گی آنها جلوگیری می کند) ودرقسمت مچ پا نیز شلوار کانگ فو عضلا ت و زرد پی- های مچ پا رامحکم نگه میدارد واز آسیب دید گی آنها جلوگیری می- کند و همچنین از هدر رفتن حرارت پاها جلوگیری می کند.

چون اگر پایین شلوار باز باشد (قسمت مچ پا) با زدن ضربات و حرکات پا و حرارت پاها با شوک ضربه به بیرون انتقال می یابد و باعث هدر رفتن انرژی پاها و سرد شدن مفصل زانو، و عاقبت آسیب دیدگی مفصل زانو می شود . ولی در شلوار کانگ فو این مورد به خوبی پیش بینی شده و از هدر رفتن انرژی پاها جلوگیری می شود.

 

رنگ لبا س کونگ فو

 

از نظر علمی رنگ سیاه انرژی را در خود جذ ب می کند و ازهدر رفتن انرژی جلوگیری می کند وازنظرفلسفی نیزرنگ سیاه با لا ترین رنگ است یعنی دربرابرنفوذ رنگهامقاومت میکند. ودرکانگ فوسیاهی رنگ مقدسی می باشد . بدین منظورکه رنگ سیاه درمقابل رنگهای دیگر مقاومت می کند

ونفوذ هر گونه رنگ درآن بی اثراست پس ما نیز درمقابل رنگها ونیرنگهای بیگانگان مانند رنگ سیاه اصالت خویش را حفظ خواهیم کرد .ورنگ فرهنگ بیگانگان را به خود نمی گیریم بلکه اصالت فرهنگی خویش را حفظ می کنیم و جهانیان را با کوشش خردمندانه وپایه بلند انسانی خود به دوست داشتن این فرهنگ (فرهنگ ایرانی ) فرا می خوانیم .

از نظر علمی رنگ سیاه نمی گذارد انرژی بدن که در اثر سوخت وساز تولید می شود از دست برود و در خویش نگه می دارد . واز پیری زود رس و خستگی و کوفتگی عضلا ت جلو گیری می کند . و باعث شادابی و طراوت بدن می گردد .

 

هفت رنگ است زیر هفت اورنگ                  

                                   نیست بالا تر از سیاهی رنگ

 

 

 


موضوعات مرتبط: فلسفه رنگ لباس کونگ فو
[ پنجشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۸۹ ] [ 0:36 ] [ عليرضا نقي زاده ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

پیش گفتار و مقدمه
باسلام خدمت کاربران عزیز
کلاس های تمرین کونگ فو در شهرستان کبودراهنگ روزهای فرد در رده سنی جوانان وبزرگسالان در سالن شهید بویافچی ساعت 7 الی 18:30با مربیگری استاد محسن شفیعی
( کونگ فو توآ)

روزهای زوج در رده سنی نونهالان ونوجوانان در سالن شهید بویاقچی ساعت تمرین 6:30 الی 8 با مربیگری علیرضا نقی زاده ( کونگ فو توآ )

روزهای زوج در رده سنی نوجوانان وجوانان ساعت تمرین 8:30 الی 10 با مربیگری حمید قربانی

روستای کوریجان : روزهای زوج ساعت 7 الی 9 با مربیگری استاد محمدرضا رشیدی

هیات کونگ فو کبودراهنگ در تمامی رده های سنی هنر جو می پذیرد

امکانات وب

سایت فدراسیون کونگ فو

سایت رسمی کونگ فو توآ

سروده های طه

كربلايي محمدرضا نبي ئي

امارگیر حرفه ای سایت

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

.::Moriyaneh::.

دریافت کد آهنگ